БРОВАРЫ

УЛ. ГРУШЕВСКОГО, 15

(095) 551-19-72

(050) 332-00-04

(067) 404-60-12

Кали Рэй — мастер йоги, присутствие которого вдохновляет бесчисленное количество практикующих. Ее жизнь подает пример тем, кто хочет прожить жизнь в радости и сострадании. Многие изменились и трансформировались под ее влиянием. Подробнее>>

Мы в социальных сетях    

Йога для души и тела

Про користь йоги та стереотипи, пов’язані з цим методом самовдосконалення, розповіла сертифікований викладач Анастасія Астаф’єва. Економіст за фахом, вона вирішила змінити офісну роботу на вивчення, а потім і викладання азів давнього вчення...

– Як Ви прийшли до йоги?
– Починалося все, як у більшості – з проблем зі спиною. Була офісна робота, весь день сиділа за комп'ютером. Пішла на йогу – допомогло. Пізніше зацікавилася філософією – захопило ще більше. Потім стала викладачем, одержавши дозвіл на це від моїх викладачів.

– Яка специфіка напрямку трай-йоги, який ви викладаєте?
– Трай – із санскриту означає «три». Це три напрямки: контроль за тілом, диханням і розумом. Ми виконуємо фізичні вправи, дихальні вправи і медитуємо. Трай-йога відзначається більш пластичними переходами з одного положення тіла в інше. Вона поєднує динамічні та статичні вправи.

– Чи є якісь протипоказання до занять йогою?
– Так. Якщо є проблеми зі здоров’ям – загострення якихось серйозних хронічних захворювань, або людина після тяжкої операції. Тоді не варто себе додатково навантажувати. А так – якщо можете дихати, ходити, рухатися, то чому б ні. Заняття допоможуть позбутися хвороб і стресів.

– Які поради для новачків?
– Не треба себе силувати, адже головний принцип йоги – ненасильство. Якщо йога приносить задоволення, то принесе й здоров'я, гармонію тіла й духу.

– З якою метою зазвичай ідуть на йогу?
– Найчастіше приходять жінки – особливо перед початком літнього сезону – з метою скинути вагу, привести себе до ладу. Найпоширеніше запитання: «Чи допоможе йога схуднути?». Комусь хочеться збільшити свою гнучкість. Тим, хто займається на тренажерах, не вистачає саме цієї гнучкості, яку дає йога. Приходять і з болями у спині, суглобах – як правило, старші люди.

– Зараз є багато журналів, книжок, відеокурсів йоги. Чи можна починати з них?
– Комусь легше займатися самостійно, комусь – у групі. Це індивідуально. Буває, що хтось не може сам прийти на заняття – бере з собою подругу, когось із родичів...

– А скільки людей у групі?
– Від 3-5 до 15-ти, залежно від сезону. Влітку, звісно, приходить менше, багато у відпустках. Узимку – більше, адже ні за що інше не візьмешся – холодно.

– Скільки триває заняття?
– Заняття, які я проводжу, тривають півтори години. Є ще тригодинний йога-марафон – для «більш просунутих користувачів», адже декому й півтори години – замало. Дехто, коли випадає два тренування поспіль, залишається ще й на друге.

– Сучасне життя сповнене перенапруження. Люди скаржаться на те, що ввечері їм буває складно заснути, вранці ж вони заледве прокидаються. Чи можете порадити, відповідно, «ранкові» чи «вечірні» вправи?
– Щоб прокинутися вранці, є короткий комплекс вправ Сур’я намаскар – «Привітання сонцю». Ці вправи можна повторювати стільки, скільки вам потрібно, щоб почуватися бадьоро. А щоб заснути, допоможуть медитація і йога-нітра – вправи глибокого розслаблення, які заспокоюють розум, розслабляють тіло.

– А з якими стереотипами про йогу Ви стикалися?
– З твердженням, що всі йоги ходять по розпеченому вугіллю, сплять на битому склі або медитують у позі лотоса чи закинувши ногу за голову (сміється – прим. ред.). Колись інформація про йогу була більш закритою, не всі знали, що це таке. Звичайно, уявляли собі йога – такого дідуся в чалмі, який сидить на цвяхах чи на битому склі. Тепер уже більше людей знають про йогу, тому й стереотипів поменшало.

Лідія Стрельченко
Четвер, 26 липня 2012

Рейтинг@Mail.ru